KONST / Litografier / Färglitografi 14303346
*
nr 1430 3346
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 20:38:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 17:42:55
1
Vinnande bud
8/11 17:43:33
2
150 kr
8/11 17:43:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alvar Sunol
nr 1430 3346
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 17:42:55 | 1 | Vinnande bud |
8/11 17:43:33 | 2 | 150 kr |
8/11 17:43:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk mÃ¥lare född utanför Barcelona 1935.Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50