KONST / Litografier / Färglitografi 14303346
*
nr 1430 3346
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 20:38:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 17:42:55
1
Vinnande bud
8/11 17:43:33
2
150 kr
8/11 17:43:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alvar Sunol
nr 1430 3346
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/11 17:42:55 | 1 | Vinnande bud |
| 8/11 17:43:33 | 2 | 150 kr |
| 8/11 17:43:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk mÃ¥lare född utanför Barcelona 1935.Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



